W mediach

Informujemy, że w "Gazecie Kaszubskiej" 7 września 2018 r. ukazał się wywiad z dyrektorem Instytut Historii i Politologii, prof. Robertem Kuśnierzem, zatytułowany "Dlaczego w Słupsku warto studiować historię?"

 

Miło nam poinformować, iż w najnowszym numerze miesięcznika "Historia Do Rzeczy" (nr 9/2018) ukazał się wywiad z prof. Robertem Kuśnierzem pt. Porzuceni Polacy. Rozmowę przeprowadził red. Piotr Włoczyk. Wywiad dotyczy wiedzy II RP o sytuacji represjonowanych Polaków w Związku Sowieckim w drugiej połowie lat 30. XX w. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem.

 

Miło nam zakomunikować, że w najnowszym numerze tygodnika "Do Rzeczy" (nr 34/286, 20-26 sierpnia 2018 r.) ukazała się obszerna recenzja najnowszej książki prof. Roberta Kuśnierza, pt. "Nas, Polaków, nie ma kto bronić"... Represje wobec Polaków w Związku Sowieckim w latach 1935-1938 w materiałach MSZ i wywiadu wojskowego Drugiej Rzeczypospolitej, Wydawnictwo LTW, Łomianki 2018, pióra red. Piotra Zychowicza. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem!

 

Miło nam poinformować, iż w dniu 15 czerwca 2018 r. Dyrektor Instytutu Historii i Politologii AP wziął udział w programie "Wiosenna redakcja" emitowanym w TV Słupsk. Rozmowa dotyczyła kierunków kształcenia oferowanych przez nasz Instytut oraz rozwoju Instytutu. Zapraszamy do obejrzenia programu.
Wywiad z prof. Robertem Kuśnierzem od 6 min. 35 sek. http://www.tv-slupsk.pl/wiadomosci/1001,wiosenna-redakcja-tv-slupsk-15062018-czesc-1

Czytaj więcej...

Miło nam zakomunikować, że 18 czerwca 2018 r. Kurier24.info opublikował tekst o naszym Instytucie.
Zapraszamy do zapoznania się. http://www.kurier24.info/region/te-studia-daja-prace-wyniki-rankingu-sa-jednoznaczne/

 

Miło nam poinformować, że 8 czerwca br. pracownica naszego Instytutu mgr Patrycja Jędrzejewska wraz z prof. Wandą Kamińską z Katedry Pracy Socjalnej naszej Uczelni były gośćmi "Wiosennej Redakcji" TV Słupsk, gdzie zapowiedziały Ogólnopolską Konferencję Naukową „Prawa kobiet–dawniej i dziś. W stulecie nadania praw wyborczych kobietom w Polsce”, która odbędzie się 12 czerwca br. w Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy (od 6:30 minuty nagrania): http://www.tv-slupsk.pl/wiadomosci/989,wiosenna-redakcja-tv-slupsk-08062018-czesc-2

 

Miło nam poinformować, iż pracownica naszego Instytutu mgr Patrycja Jędrzejewska dnia 9 maja br. była gościem audycji "Słupski Tramwaj" w Radio Słupsk.
Audycja jest nadawana w Programie Miejskim redakcji słupskiej Polskiego Radia Koszalin. W tym bloku programowym słuchacze mogą dowiedzieć się m. in. o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w mieście. Mgr Patrycja Jędrzejewska w ww. audycji zapowiedziała IV Słupski Festiwal Historyczny, a także opowiedziała z czym muszą zmierzyć się organizatorzy imprezy o charakterze historycznym.

Czytaj więcej...

Mamy przyjemność poinformować, że pracownik naszego instytutu, dr Paweł Nieczuja-Ostrowski wystąpił 8 maja 2018 r. na antenie Radia TOK FM. Wywiad dotyczył wyboru nowego premiera Republiki Armenii, którym został Nikol Paszinian, przywódca "aksamitnej rewolucji".
Całość rozmowy pod linkiem:
http://audycje.tokfm.pl/podcast/Protesty-w-Armenii-doprowadzily-do-zmiany-premiera/62100

 

 

Miło nam poinformować, że 4 maja br. gośćmi "Wiosennej Redakcji TV Słupsk" byli pracownicy naszego Instytutu dr Wojciech Bejda oraz mgr Patrycja Jędrzejewska.
Rozmowa dotyczyła m. in. IV Słupskiego Festiwalu Historycznego, kwestii promowania historii jako nauki, a także proponowanych przez nasz Instytut specjalności na kierunku historia.
Program z naszymi pracownikami rozpoczyna się pod koniec 14 minuty nagrania:
http://www.tv-slupsk.pl/wiadomosci/939,wiosenna-redakcja-tv-slupsk-04052018-czesc-1

 

Pracownik naszego instytutu, dr Paweł Nieczuja-Ostrowski, 18 kwietnia br. rozmawiał na antenie Radia Tok FM o sytuacji politycznej w Armenii, gdzie od kilku dni trwają protesty przeciw pozostaniu przy władzy byłego prezydenta tego kraju, Serża Sargsjana.
Zapraszamy do wysłuchania audycji:
http://audycje.tokfm.pl/podcast/Armenia-Byly-prezydent-Armenii-chce-utrzymac-wladze-jako-premier/61422

 

 

 

 

 

Kontakt

Instytut Historii i Politologii
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Arciszewskiego 22a
76-200 Słupsk

Sekretariat Instytutu
mgr Ewa Skrzypczyk
Pokój nr 47
Telefon: 59 840 53 24
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.