Miło nam poinformować, że w dniu 14 grudnia 2017 r. w naszym Instytucie odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Alfreda Palli pt. Zjednoczona monarchia izraelska w świetle tekstów biblijnych, pozabiblijnych i danych archeologicznych oraz poglądów i teorii rewizjonistycznych. Promotorem rozprawy był dr hab. Roman Marcinkowski (Uniwersytet Warszawski). Promotorem pomocniczym był pracownik naszego Instytutu dr Wojciech Bejda. Recenzentami: ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) oraz dr hab. Jan Doktór (Żydowski Instytut Historyczny). Komisja Doktorska podjęła uchwałę o przyjęciu publicznej obrony rozprawy doktorskiej. Pragniemy podkreślić, iż była to pierwsza obrona z historii starożytnej w naszym Instytucie.
Doktorantowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!