Miło nam zakomunikować, że dr Rafał Raczyński, na zaproszenie strony włoskiej, w dniach od 13 do 18 listopada przebywał z wizytą studyjną na Uniwersytecie Fryderyka II w Neapolu.
W trakcie wizyty dr Raczyński m. in. wziął udział w międzynarodowym seminarium naukowym pn. Geopolitical Sceneries, w ramach którego zaprezentował referat pt. The geopolitics of diasporas in the 21st Century, a także wygłosił wykład dla studentów Wydziału Nauk Politycznych pt. Centres - Peripheries: migrations and geopolitics.

Uniwersytet Fryderyka II w Neapolu jest notowany w tzw. liście szanghajskiej - rankingu 500 najlepszych uczelni świata.

raczyński