W dniu 23 września 2017 r. na naszej Uczelni miała miejsce III Ogólnopolska Konferencja Doktorantów "Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków. Ludzie i przedmioty".
Uczestników i zaproszonych gości przywitała kierownik studiów trzeciego stopnia na kierunku historia prof. Agnieszka Teterycz-Puzio. Później kolejno głos zabrali: prorektor ds. nauki, prof. Aleksander Astel, dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego prof. Daniel Kalinowski, dyrektor Instytutu Historii i Politologii prof. Robert Kuśnierz, senator RP Kazimierz Kleina oraz przewodniczący komitetu organizacyjnego mgr Marcin Prusak.
Następnie miały miejsce obrady w sekcjach. Końcowym punktem konferencji było spotkanie z redaktorem naczelnym miesięcznika "Historia Do Rzeczy" Piotrem Zychowiczem.