AKTUALNOŚCI

 

Miło nam poinformować, że dr Paweł Nieczuja-Ostrowski przebywał w dniach od 1 czerwca do 10 września 2018 r. na stażu naukowym na Państwowym Uniwersytecie w Erywaniu. Został zaproszony na staż przez prof. Hamleta Petrosyana, dyrektora Zakładu Kulturologii na Wydziale Historycznym.

Dr Paweł Nieczuja-Ostrowski przeprowadzał kwerendy biblioteczne w bibliotekach Uniwersytetu i Narodowej Akademii Nauk Republiki Armenii (NAN RA) oraz konsultacje w instytucjach zewnętrznych m.in. NAN RA, Ministerstwie ds. Diaspory, Instytucie Kaukazu, w celu opracowania tematów badawczych związanych ze współczesną diaspora ormiańską.

W dniach 4-18 czerwca 2018 r. przeprowadził w Instytucie Acheologii i Etnografii NAN RA cykl seminariów dotyczących badań ormiańskiej społeczności we współczesnej Polsce. Uczestniczył także w pracach zakładu badań diaspory NAN RA dotyczących badań ormiańskiej diaspory w Iranie, Libanie, Gruzji, USA, Francji i Turcji.

 

Kontakt

Instytut Historii i Politologii
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Arciszewskiego 22a
76-200 Słupsk

Sekretariat Instytutu
mgr Ewa Skrzypczyk
Pokój nr 47
Telefon: 59 840 53 24
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.