Miło nam poinformować, że prowadzony przez nasz Instytut kierunek Historia w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy” 2018 na tle wszystkich uczelni akademickich, w których był prowadzony, w klasyfikacji ogólnej uplasował się o trzy pozycje wyżej w porównaniu z rokiem poprzednim. W rankingu ponownie zajęliśmy wysoką pozycję w kategorii Absolwenci na rynku pracy. W tej kategorii uplasowaliśmy się na 2. miejscu w Polsce po Uniwersytecie Warszawskim. Brane tu były pod uwagę preferencje pracodawcóworaz ekonomiczne losy absolwentów, czyli kryterium mierzone wskaźnikiem wysokości zarobków absolwentów danej uczelni oraz wskaźnikami ich zatrudnienia – według ogólnopolskiego badania „Ekonomiczne Losy Absolwentów” przeprowadzonego przez MNiSW z wykorzystaniem danych ZUS.
Należy zaznaczyć, że zajęliśmy również wysoką, bo V pozycję  w kategorii Dostępność kadr wysokokwalifikowanych (m.in. przed Uniwersytetem Jagiellońskim, czy Uniwersytetem Wrocławskim).

Więcej informacji na stronie: http://www.perspektywy.pl/RSW2018/tables/RKS/show.php?subject=historia