11 maja na Kampusie oraz Wydziale Filologiczno-Historycznym AP miał miejsce II Dzień IV Słupskiego Festiwalu Historycznego, który uroczyście otworzyli: Dziekan Wydziału F-H dr hab. Daniel Kalinowski, prof. AP, Zastępca Dyrektora Instytutu Historii i Politologii dr Kacper Pencarski, Prodziekan ds Kształcenia i Studentów Wydziału F-H ks. dr hab. Józef Szymański prof. AP oraz opiekun Koła Naukowego Historyków dr Wojciech Bejda.

Tego dnia na odwiedzających nas tłumnie czekało wiele atrakcji i ciekawych wydarzeń, m. in. warsztaty, wykłady, prelekcje, pokazy, wystawy, konkursy.