AKTUALNOŚCI

W dniach 18–20 września 2019 r. w Lublinie odbędzie się XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich. Jego hasłem przewodnim będzie „Wielka Zmiana”, które nawiązuje do przypadających na czas spotkania rocznic.

XX PZHP odbędzie się w nowej formule. Zamiast dotychczas praktykowanych wielu referatów, obrady każdej sekcji będą miały charakter dyskusji wokół wielkich tematów istotnych dla danej epoki, wyłonionych w trakcie środowiskowego namysłu, jaki prowadziliśmy w roku ubiegłym. Każdą z nich będą poprzedzały referaty wprowadzające, zawieszone na stronie zjazdowej na trzy miesiące przed samym Zjazdem, by ułatwić dobre przygotowanie do dyskusji – wszystkie głosy będą publikowane w „Pamiętniku XX PZHP”.
Już dziś ogłaszamy otwarty konkurs na przygotowanie 19 referatów zjazdowych.
Tematy oraz obszerniejszą informację znajdziecie w załączniku.

WARUNKI FORMALNE KONKURSU

  1. Konkurs ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy historyk, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego lub afiliowany do instytucji prowadzącej badania historyczne w Polsce.
  2. Imienne zgłoszenie gotowości przygotowania referatu zjazdowego na jeden z 18 wyżej wymienionych tematów zjazdowych należy przesłać do dnia 30 kwietnia 2018 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  3. Do zgłoszenia należy dołączyć krótki (do 1000 znaków) konspekt ujęcia tematu wiodącego. Oczekiwania Komitetu Organizacyjnego XX PZHP odnośnie poszczególnych tematów wiodących zostały przedstawione w formie abstraktów na stronie zjazdowej.
  4. Do 15 maja 2018 roku Komitet Organizacyjny XX PZHP wybierze z pośród zgłoszonych kandydatur listę historyków, którym powierzone zostanie przygotowanie referatów zjazdowych i ogłosi ją niezwłocznie na stornie internetowej Zjazdu – http://xxpzhp.umcs.lublin.pl/
  5. We wszelkich sprawach związanych z Konkursem prosimy o kontakt z Komitetem Organizacyjnych XX PZHP.

 

Kontakt

Instytut Historii i Politologii
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Arciszewskiego 22a
76-200 Słupsk

Sekretariat Instytutu
mgr Ewa Skrzypczyk
Pokój nr 47
Telefon: 59 840 53 24
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.