Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku ogłasza Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, bez względu na profil szkoły lub klasy pt. „O100ja Polskości”. Celem Konkursu jest rozwijanie wiedzy i zainteresowania historią Polski, kreowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz budowa szacunku dla Polaków i ich dorobku materialnego i kulturowego, propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, szczególnie piśmiennictwa historycznego, jak i rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w materiałach źródłowych bez względu na ich rodzaj.

Za pracę konkursową uznaje się prace pisemne w dowolnej formie, w tym w formie pisemnej, pracy plastycznej w dowolnej formie, fotografii mającej cechy fotografii artystycznej w liczbie nie większej niż 6 sztuk, filmu (do czasu trwania nie przekraczającego 20 minut) itp. Autorem pracy może być jedna osoba lub kilka osób. W przypadku przyznania nagrody za pracę, której autorów jest dwóch lub więcej, podział nagrody pozostaje indywidualną sprawą wszystkich współautorów.

Szkoła może zgłosić do Konkursu dowolną liczbę prac, które są oceniane przez Komisję Oceniającą.

Nagrody za zajęcie I, II i III miejsca zostaną uroczyście przekazane laureatom Konkursu osobiście bądź za pośrednictwem osoby upoważnionej do odbioru nagrody w siedzibie Organizatora Konkursu.

Termin wręczenia nagród zostanie ogłoszony we wrześniu 2018 r.

Harmonogram prac Komisji Konkursowej
Regulamin VI Edycji Konkursu