Rekrutacja 2017/2018

Instytut Historii i Politologii informuje, że w dniach 24.07. - 14.08.2017 r. sekretariat będzie nieczynny

HISTORYK PO AKADEMII POMORSKIEJ TO BRZMI DUMNIE, CZYLI O RANKINGU PERSPEKTYW 2017

Miło nam poinformować, że w rankingu Perspektyw 2017 zajmujemy najwyższe miejsce w kategorii EKONOMICZNE LOSY ABSOLWENTÓW. Uzyskaliśmy maksymalny wskaźnik – 100 procent deklasując wszystkie inne instytuty historii w Polsce! ELA to kryterium mierzone wskaźnikiem wysokości zarobków absolwentów oraz wskaźnikami ich zatrudnienia według ogólnopolskiego badania „Ekonomiczne Losy Absolwentów” przeprowadzonego przez MNiSW z wykorzystaniem danych ZUS. Oznacza to, że 100 % naszych absolwentów znajduje po studiach pracę.

Równie wysoko jesteśmy w prestiżowej kategorii (9. miejsce) DOSTĘPNOŚĆ KADR WYSOKOKWALIFIKOWANYCH, w której wyprzedziliśmy m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Warmińsko- Mazurski, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Szczeciński.

W kategorii PREFERENCJE PRACODAWCÓW kierunek HISTORIA prowadzony przez nasz Instytut zajął 9. miejsce. Pracodawcy cenią bardziej naszych absolwentów historii niż plasujących się niżej w rankingu absolwentów tego kierunku takich uniwersytetów jak: Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet w Białymstoku

Ranking można zobaczyć tutaj

perpektywy2017

DYREKTOR INSTYTUTU HISTORII I POLITOLOGII PROF. ROBERT KUŚNIERZ O OFERCIE DLA KANDYDATÓW NA STUDIA NA ROK AKADEMICKI 2017/2018 W "KURIERZE SŁUPSKIM"

Dnia 31 maja 2017 r. na łamach "Kuriera Słupskiego" ukazał się obszerny wywiad z dyrektorem Instytutu Historii i Politologii, prof. Robertem Kuśnierzem, na temat oferty jaką przygotował nasz Instytut dla Kandydatów na Studia. Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem

kurier-slupski

WARTO STUDIOWAĆ HISTORIĘ NA AKADEMII POMORSKIEJ SŁUPSKU. ROZMOWA "GAZETY KASZUBSKIEJ" Z DYREKTOREM INSTYTUTU HISTORII I POLITOLOGII

RKusnierz-b-200W dniu 6 lipca 2017 r. ukazał się w "Gazecie Kaszubskiej" wywiad z dyrektorem IHiP prof. Robertem Kuśnierzem o tym dlaczego warto studiować na kierunkach prowadzonych w naszym Instytucie oraz o wzbogaconej ofercie na rok akademicki 2017/2018. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem. http://www.gazetakaszubska.pl/72341/warto-studiowac-akademii-pomorskiej-slupsku

DR MAREK BEDNARZ O CERTYFIKACIE IPMA NA POLITOLOGII

Bednarz-smallDnia 11 lipca 2017 r. ukazał się wywiad w "Gazecie Kaszubskiej" z pracownikiem naszego Instytutu dr Markiem Bednarzem. Dr Bednarz wyczerpująco przedstawił zalety wynikające z uzyskania certyfikatu IPMA, który oferowany jest naszym studentom POLITOLOGII na specjalności ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI.
Certyfikat IPMA jest cenionym i rozpoznawalnym przez pracodawców świadectwem posiadanych kwalifikacji.
Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem i podjęcia studiów w naszym Instytucie.
Logując się na stronie http://rekrutacja.apsl.edu.pl//, w kolejnych krokach musisz wybrać kierunek POLITOLOGIA. Specjalność wybierana jest po I roku studiów.

PROF. ROBERT KUŚNIERZ O HISTORII CHRZEŚCIJAŃSTWA RADIU KOSZALIN

logo-PRKW dniu 16 lipca 2017 r. prof. Robert Kuśnierz wziął udział w audycji Polskiego Radia Koszalin „Magazyn katolicki” (http://www.prk24.pl/28381014/magazyn-katolicki), w której opowiedział o nowej specjalności w naszym Instytucie HISTORIA CHRZEŚCIJAŃSTWA. Studia są skierowane głównie do studentów 50+, co nie oznacza, że studenci młodsi nie mogą się na nie zapisać. Studia są bezpłatne i będą się odbywać dwa razy w tygodniu w godzinach najbardziej odpowiadających Uczestnikom studiów. Podczas studiów studenci zapoznają się m.in. z kontekstem historycznym Starego i Nowego Testamentu; dziejami ksiąg biblijnych; historią misji; sektami w dziejach chrześcijaństwa – od czasów starożytnych po współczesne; monastycyzmem chrześcijańskim; strukturą Kościoła katolickiego; funkcjonowaniem Kościołów wschodnich oraz protestanckich; polityką reżimów nazistowskiego i komunistycznego wobec religii; ekumenizmem oraz podstawami teologii.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie: https://rekrutacja.apsl.edu.pl/Rekrutacja/Oferta/Studia-1-stopnia/Historia/Historia-chrzescijanstwa-50