W mediach

W dniu 16 lipca 2017 r. prof. Robert Kuśnierz wziął udział w audycji Polskiego Radia Koszalin „Magazyn katolicki” (http://www.prk24.pl/28381014/magazyn-katolicki), w której opowiedział o nowej specjalności w naszym Instytucie HISTORIA CHRZEŚCIJAŃSTWA. Studia są skierowane głównie do studentów 50+, co nie oznacza, że studenci młodsi nie mogą się na nie zapisać. Studia są bezpłatne i będą się odbywać dwa razy w tygodniu w godzinach najbardziej odpowiadających Uczestnikom studiów. Podczas studiów studenci zapoznają się m.in. z kontekstem historycznym Starego i Nowego Testamentu; dziejami ksiąg biblijnych; historią misji; sektami w dziejach chrześcijaństwa – od czasów starożytnych po współczesne; monastycyzmem chrześcijańskim; strukturą Kościoła katolickiego; funkcjonowaniem Kościołów wschodnich oraz protestanckich; polityką reżimów nazistowskiego i komunistycznego wobec religii; ekumenizmem oraz podstawami teologii.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie: https://rekrutacja.apsl.edu.pl/Rekrutacja/Oferta/Studia-1-stopnia/Historia/Historia-chrzescijanstwa-50 

 

Dnia 11 lipca 2017 r. ukazał się wywiad w "Gazecie Kaszubskiej" z pracownikiem naszego Instytutu dr Markiem Bednarzem. Dr Bednarz wyczerpująco przedstawił zalety wynikające z uzyskania certyfikatu IPMA, który oferowany jest naszym studentom POLITOLOGII na specjalności ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI.
Certyfikat IPMA jest cenionym i rozpoznawalnym przez pracodawców świadectwem posiadanych kwalifikacji.
Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem i podjęcia studiów w naszym Instytucie.
Logując się na stronie http://rekrutacja.apsl.edu.pl//, w kolejnych krokach musisz wybrać kierunek POLITOLOGIA. Specjalność wybierana jest po I roku studiów.
 
W dniu 6 lipca 2017 r. ukazał się w "Gazecie Kaszubskiej" wywiad z dyrektorem IHiP prof. Robertem Kuśnierzem o tym dlaczego warto studiować na kierunkach prowadzonych w naszym Instytucie oraz o wzbogaconej ofercie na rok akademicki 2017/2018.
Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.
 
 
 
 
 
 

"Gazeta Kaszubska" dzisiaj opisała szeroko naszą ofertę edukacyjną na zbliżający się rok akademicki. Zapraszamy do lektury.
http://www.gazetakaszubska.pl/72326/unowoczesniona-oferta-ksztalcenia-slupskiej-uczelni-instytut-historii-politologii-przedstawia-nowe-mozliwosci

 

TV Słupsk 9 VI 2017 smallW dniu 1 czerwca 2017 r. Prof. Robert Kuśnierz oraz dr Marek Bednarz wzięli udział w programie „Wiosenna redakcja TV Słupsk”, w którym opowiedzieli o ofercie dla Kandydatów na studia w naszym Instytucie na rok akademicki 2017/2018. Telewizja Słupsk gościła u nas w związku z III Słupskim Festiwalem Historycznym.

Czytaj więcej...

Z okazji III Słupskiego Festiwalu Historycznego w dniu 9 czerwca 2017 r. wywiadu dla Radia Koszalin udzielili: prof. Robert Kuśnierz oraz doktoranci: Aneta Duda oraz Patrycja Jędrzejewska

 

Dnia 31 maja 2017 r. na łamach "Kuriera Słupskiego" ukazał się obszerny wywiad z dyrektorem Instytutu Historii i Politologii, prof. Robertem Kuśnierzem, na temat oferty jaką przygotował nasz Instytut dla Kandydatów na Studia.
Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem

Czytaj więcej...

Prof. Robert Kuśnierz razem z doktorem Kacprem Pencarskim, 10 marca 2017 r., wzięli udział w programie „Zimowa redakcja TV Słupsk” . Dyrektor oraz Zastępca Dyrektora opowiedzieli o V konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Dzieje Polaków w XX wieku” oraz nowych specjalnościach oferowanych w Instytucie Historii i Politologii od nowego roku akademickiego.
Wywiad z Dyrekcją Instytutu od 15 min. 49 sek.
http://www.tv-slupsk.pl/wiadomosci/475,zimowa-redakcja-tv-slupsk-czesc-2-10032017

 

Dr Wojciech Bejda udzielił wywiadu TV Kanał 6 w związku z organizowanym 24 lutego 2017 r. dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na naszej Uczelni lutowym "Dniem otwartej Akademii". Podczas samego wykładu Pan Doktor przedstawił uczniom wzbogacony przykładami z historii wykład z pokazem pt. Jak dbano o higienę w starożytności?".

https://www.facebook.com/Instytut-Historii-i-Politologii-Akademia-Pomorska-w-S%C5%82upsku-533904113393667/ https://www.facebook.com/pg/telewizja.kanal6/posts/?ref=page_internal

 

Gazeta Kaszubska" 24 lutego 2017 r. umieściła relację z promocji książki prof. Roberta Kuśnierza pt. "Czystki i terror na Ukrainie (1934-1938)" oraz przybliżyła sylwetkę naukową Profesora. Promocja książki miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku.

Relacja: http://www.gazetakaszubska.pl/70679/czystki-terror-ukrainie-1934-1938-najnowsza-publikacja-prof-roberta-kusnierza

 

Kontakt

Instytut Historii i Politologii
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Arciszewskiego 22a
76-200 Słupsk

Sekretariat Instytutu
mgr Ewa Skrzypczyk
Pokój nr 47
Telefon: 59 840 53 24
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.