W dniu 26 czerwca 2017 r. w Pałacu Biskupim w Koszalinie Jego Ekscelencja ks. bp Edward Dajczak, Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej podjął na spotkaniu dyrektora Instytutu Historii i Politologii prof. Roberta Kuśnierza. Rozmowy dotyczyły otwieranej w naszym Instytucie specjalności HISTORIA CHRZEŚCIJAŃSTWA.
W ramach studiów Uczestnicy będą mogli pogłębić swoje zainteresowania nad dziejami chrześcijaństwa, które wiąże się z tożsamością i historią Polski i Europy oraz znacznej części świata. Pod kierunkiem doświadczonych naukowców studenci zapoznają się m.in. z: tłem historycznym Starego i Nowego Testamentu; monastycyzmem wczesnochrześcijańskim, średniowiecznym, nowożytnym i współczesnym; dziejami misji; sektami w dziejach chrześcijaństwa; problematyką protestantyzmu oraz prawosławia; strukturą Kościołów chrześcijańskich, polityką totalitarnych reżimów wobec chrześcijaństwa; współczesnymi zagrożeniami jakie stoją przed Kościołem; podstawami teologii.

Studenci będą mogli rozpocząć studia od 1 października roku akademickiego 2017/2018. Rekrutacja na studia potrwa do 15 września 2017 r. na podstawie złożonych dokumentów.

Więcej informacji na stronie: http://rekrutacja.apsl.edu.pl/Rekrutacja/Oferta/Studia-1-stopnia/Historia/Historia-chrzescijanstwa-50